IELTS Kursu

Uluslararası İngilizce Dil Sınavı sistemi kısaca IELTS olarak adlandırılmaktadır, yüksek öğrenim (IELTS Akademik) ve küresel göç ya da başka bir ülkede çalışmak (Genel Eğitim) için alınan en popüler İngilizce Dil yeterlilik sınavlarından biridir.

Birleşik Krallık ve Avustralya’da dünyanın önde gelen dil değerlendirme kurumları ve uzmanları tarafından oluşturulmuş ve Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma dört dil becerisini test etmektedir.

Teste girecek kişinin amacına bağlı olarak, iki IELTS testi mevcuttur: Bunlar IELTS Academic ve IELTS General Training testleridir. Bu testlerin her ikiside aynı şekilde değerlendirilir.

Özellikle 1. Bölümde, okuma ve yazma soruları birbirinden farlılık göstermektedir.

Sınava girecek olanlar aşağıda yer alan bölümlerden sorumludur:

  • Dinleme
  • Okuma
  • Yazma
  • Konuşma

İki IELTS testi bulunmaktadır. Bunlar IELTS Academic ve IELTS General Training testleridir. Burada önemli olan seçtiğiniz test, ne yapmak istediğinize bağlı olmalıdır.

IELTS Academic – İngilizce dil yeterlilik seviyenizin akademik bir ortama uygun olup olmadığını ölçer. Akademik dilin özelliklerini yansıtır, daha fazla eğitime ihtiyaç duyduğunuzu ya da çalışmaya hazır olduğunuzu değerlendirir.

IELTS General Training – pratik, günlük bağlamda İngilizce dil yeterliliğini ölçer. Verilen görevler ve testler hem işyerindeki hem de sosyal hayatınızdaki durumları yansıtır.

Birleşik Krallıkta çalışmak, yaşamak veya okumak için yaptığınız vize başvurusunu güçlendirmek için IELTS sınavına giriyorsanız, Birleşik Krallık Vizeleri, Göçmenlik (UKVI) Akademik veya Genel Eğitim için IELTS veya Yaşam Becerileri için IELTS sınavına girmeniz gerekebilir.

International Exam-Prep College’da IELTS Eğitimi

Diğer tüm Uluslararası Sınavlara hazırlık kursları gibi, IEC’S IELTS adayları aşağıda bahsedeceğimiz hususlarda kaliteli eğitim alacaklardır:

  • Akademik İngilizce derslerinin ardından Deneme Sınavları – her dil becerisiyle ilgili çeşitli görevler ve soru türleri için stratejiler ve teknikler.
  • Standart (80 saat) ve özelleştirilmiş / özel bire bir sınıflar / VIP gruplar.
  • Zaman yönetimi stratejileri.
  • En az 5 standartlaştırılmış gerçeğe yakın Deneme-Testleri.
  • Sınav analizi oturumları ve adım adım puanlama, yorum ve teknikleri geliştirme.